Kamionnal teljesítve a világ legnehezebb raliversenye

2017. január 2. és január 14. között tartották a világ legnehezebb raliversenyének, a Dakar-ralinak a 39. szériáját. A közel két hét alatt a kamionnal induló versenyzők látványos csatákat vívtak a dobogós helyekért.

Közzétéve:

Idén sem a névadó város kontinensén rendezték meg a versenyt, ezúttal is Dél-Amerika adott otthont a viadalnak. A mezőny a paraguayi Asunciónból indult, a versenyzők a kilencezer kilométeres versenytáv során keresztülhajtottak Bolívián és végül Argentínában, Buenos Airesben haladhattak át a célkapun. A Dakar számai méltán varázsolnak el mindenkit: 316 járműben 491 versenyző 59 országból vágott neki a távnak, köztük 50 kamion is indult. A nézők és a versenyzők biztonságáról 22 ezer fős stáb gondoskodott. 190 ország 70 tévéállomása közvetítette a versenyt. Összesen 1 460 újságíró vett rész a rali tudósításában.

És, hogy miért vonz több millió nézőt évről évre a verseny? A válasz nagyon egyszerű: extrém körülmények között, nehéz terepen kell helytállniuk az indulóknak, ami kitartást és koncentrációt követel mindenkitől. Egészen az utolsó pillanatig, a célba történő megérkezésig semmi nincs eldöntve.

A leglátványosabb küzdelmet idén is a legnagyobb járművek, azaz a kamionok versenyének köszönhették a nézők. Ezek a több tonnás monstrumok teljesen máshogy viselkednek a terepen, homokdűnék között, mint a kisebb személyautók, vezetésükhöz komoly tudás, de ugyanakkor fizikai erőnlét is szükséges. A speciálisan megépített és az extrém terhelésnek ellenállóan átépített tehergépkocsik között szinte minden márkát megtalálhattunk. A 2017-es verseny végén a tavalyi győztes, az IVECO csapat nem tudta megvédeni bajnoki címét, így a dobogó harmadik helyére állhatott fel az orosz vetélytársak két KAMAZ kamionja mögé. A verseny szorosságát, a járművek és a versenyzők teljesítőképességének hasonlóságát mutatja, hogy az első és a harmadik helyezett versenyző között mindössze 39 perc időkülönbség volt az embert és gépet egyaránt próbára tevő kilencezer kilométer után.

Mi várható majd 2018 januárjában? Ugyanez: izgalom, látvány, por, dűnék, sziklák és hatalmas küzdelmek.





Már 48 országban van jelen a Ford Trucks

A Ford Trucks a fontos piacokon való sikeres nyitás érdekében, amelynek célja a teljes európai jelenlét kialakítása, Dániával folytatja stratégiai növekedését. Közép-, Kelet- és Nyugat-Európa után a Ford Trucks a skandináv térséget veszi célba a dán piacra való belépéssel, amivel a márka 48-ra emeli a piacai számát.

Hozzáértő kezekben

Idén februártól már Szlovákiában is a Delta-Truck látja el a Kögel pótkocsigyártó importőri képviseletét. A márkával hazánkban már közel két évtizedes tapasztalattal rendelkező cégcsoport kibővített szervizhálózattal, jól felkészült értékesítői csapattal és a lehető legmagasabb színvonalú szolgáltatásokkal igyekszik biztosítani a Kögel előkelő pozícióját a szlovák piacon.

Karitatív karácsony

Idén is folytatta hagyományos társadalmi felelősségvállalási programját a Delta-Truck / VIARENT cégcsoport. Ezúttal a rászoruló társadalmi rétegeket segítő Oltalom Karitatív Egyesült számára nyújtottunk át egy körülbelül félmillió forint értékű természetbeni adományt, amelyet leányvállalatunk, a VIARENT Kft. negyedmillió forint pénzadománnyal egészített ki.

Ford Trucks színekbe öltözött a Lánchíd

Nem túlzás történelmi pillanatnak nevezni egy híd életében a terhelési próbát. A Lánchíd esetében nem a mostani volt az egyetlen ilyen esemény, de a november 12-én lebonyolított teszt mind közül talán a legkomplexebb volt és ehhez a Ford Trucks is hozzájárult.