Globális játékos

Kőkemény pickup, elnyűhetetlen terepjáró, masszív és megbízható teherautók. Ennyi? Korántsem! Noha a Delta-Truck Kft. palettájára tekintve is egyből látható, hogy az Isuzu márka Európában közismert kínálata sem éppen szűkös – a több mint kilencven esztendős márka palettáján ennél jóval több közúti jármű szerepel. Most nemcsak a cégcsoport egész világra kiterjedő tevékenységét, hanem a jövőre szóló nagyratörő terveit is megismerhetjük.

Közzétéve:

Hajlamosak vagyunk az autózás hőskorát csak Európában, esetleg Amerikában elképzelni. Pedig az Isuzu gyökerei is egészen 1916-ig nyúlnak vissza, még ha csak 1934 óta gyárt is ezen a néven teherautókat. E bő évszázad dinamikus fejlődést hozott, a japán gyártó a 2024-es üzleti éve során több mint 150 országban közel 670 ezer járművét értékesítette, miközben mintegy 45 ezer főt foglalkoztatott.

Szinte minden

Termékei között a legkisebb a nálunk is jól ismert D-Max pickup és az annak alvázára épülő SUV-modell, az MU-X. A Delta-Truck Kft. kínálatában is szereplő M-, L, N-, illetve P- és F-szériájú teherautók mellett a szülőhazájukban az utóbbiakat Forward néven akár 22 tonna össztömegű változatban is megvásárolhatják az ügyfelek. A Giga sorozatával a márka a nehézkategóriában további méretkategóriákban is képviselteti magát. Az Isuzu és a Hino Motors vegyesvállalata, a J-Bus gyártja az autóbuszokat, amelyeket Japánban az Isuzu és a Hino márkanév alatt értékesítenek. Mindemellett az Isuzu egyaránt szállít dízelmotorokat építőipari és mezőgazdasági gépek, energiatermelő berendezések és kereskedelmi hajók gyártóinak.
A vállalat a hálózatba kapcsolt szolgáltatások terén sem rest. Központi elemük a haszonjárművek Gatex információs platformja, amely az Isuzu összes kapcsolódó szolgáltatásának alapjául is szolgál. Ilyen az üzemeltetési adatokat távolról gyűjtő és elemző, Mimamori felhőalapú flottakezelési szolgáltatás, a táveléréssel működő Preism karbantartási rendszer, valamint az ügyfeleket az elektromos haszonjárművek bevezetésében és hatékonyságuk mérésében segítő EVision program.

Trendek és tervek

Harmonikusan simul a jellemző iparági folyamatok köré az Isuzu középtávú üzleti terve. Célja nem kevesebb, mint 2030-ra mobilitási megoldások globális szállítójává alakítani a vállalatot. Ennek során három szakterület, a támogatott és automatizált vezetés, a hálózatba kapcsolt szolgáltatások, valamint a szén-dioxid-semleges megoldások hivatottak további bevételi forrásként szolgálni. Mit ér azonban a legjobb terv, ha nem áldoz kutatás-fejlesztésre? Az Isuzu Transformation átalakulási stratégiája keretében a vállalat egybillió jent invesztál az említett három pillér innovációjába. Mindezt további 1,6 billió jen egészíti, amit termékpalettája bővítésére, valamint termelési és értékesítési, illetve informatikai infrastruktúrája fejlesztésére fordít a cég. A cél kétségkívül ambiciózus: legalább hatbillió jen nettó árbevétel és tíz százalék üzemi eredmény.

Célok és környezetvédelem: varázsige és varázsszó

Nem maradhatott el természetesen napjaink egyik „varázsigéje”, a fő teljesítménymutatók (KPI) meghatározása sem. A teljesség igénye nélkül: 2030-ra több mint 850 ezer darabos termelés, az üvegházhatású gázok (1. és 2. kategória) emissziójának 2013-hoz viszonyított 50 százalékos csökkentése, több mint egymillió hálózatba kapcsolt jármű, különböző automatizált vezetési szolgáltatások és belépés a legjobb globális márkák élcsapatába (Interbrand Best Global Brands Top 100). További alapvető célkitűzés a Gatex információs platform, illetve a hozzá tartozó szolgáltatások fejlesztése.
Ha már a varázsigéknél tarunk, álljon itt egy „varázsszó” is: szén-dioxid-semlegesség. Az út hosszú, fő állomásait az elektromos járművek fokozatos bevezetése jelenti. Az Isuzu itt többlépcsős stratégiát alkalmazva a tervidőszak más-más pontjain tervezi bemutatni megfelelő modelljeit az egyes járműkategóriákban. A gyakran 100 kilométer alatti napi futásteljesítmény jellemezte kishaszonjárművek, illetve a mintegy 400 kilométer hatótávig terjedő középkategória számára inkább az akkumulátoralapú technika a tisztán elektromos fejlesztés fő iránya. Az autóbuszok és az akár 600 kilométer hatótávot igénylő nehézkategória esetében az üzemanyagcella is fontos szerephez juthat. Az Isuzu célja, hogy 2030-ra minden járműkategóriában kínáljon sorozatgyártású villanymotoros modellt.

Fejlesztés teljes gőzzel

Az iparág minden szegletében megtapasztalható fejlesztési láz alól természetesen az Isuzu sem kivétel. A fudzsiszavai gyárban a tervek szerint 2026 júniusában kezdi meg működését az EARTH labor. A létesítmény az elektromos járművek akkumulátorai, motorjai, szabályzórendszerei és hőmenedzsmentje fejlesztésének és tesztelésének ad majd otthont, de az üzemanyagcella jövőjén is dolgoznak majd. Napjaink problémája, hogy az elektromos modellek kisebb üzemeltetési költségei egyelőre lényegesen nagyobb beszerzési árral párosulnak. A hatótáv, a töltési paraméterek mellett a kutatás egyik fő iránya a teljes birtoklási költség csökkentése – nagyjából a mai belső égésű járművek szintjére.

Az üzenet egyértelmű: az Isuzu a szakma jelenlegi leghaladóbb trendjei mentén tervezi tovább javítani pénzügyi mutatóit, illetve bővíteni termelését és termékkínálatát. A hosszú távon fenntartható technikák, a környezetvédelem és a szén-dioxid-semlegesség fő célkitűzéseit elsősorban házon belüli fejlesztéssel és gyártással, illetve előnyös együttműködések keretében kívánja megvalósítani. Kíváncsian várjuk az eredményt – hiszen e szép tervek egyes eredményei természetesen a Delta-Truck Kft. kínálatában is megjelennek majd!

A nehézkategóriájú Isuzu GIGA sorozat üzemanyagcellás hajtásrendszerű kísérleti modellje az Isuzu és a Honda közös fejlesztéseként hivatott segíteni a vállalatot szén-dioxid-semlegességi céljai elérésében

Az Isuzu hosszú távú fenntarthatóságot szolgáló EVision Cycle koncepciója az elektromos járművek lemerült akkumulátorainak gyors cseréjével kínál előremutató megoldást

A meghatározó iparági trendekbe harmonikusan simuló Isuzu Transformation üzleti terv célja, hogy a vállalat 2030-ra immár a mobilitási megoldások globális szállítójává alakuljon át

Az EARTH labor az Isuzu elektromos járművek akkumulátorai, motorjai, szabályzórendszerei és hőmenedzsmentje, illetve üzemanyagcellás hajtásai fejlesztésének és tesztelésének új otthonaként szerepel a tervekben





Megosztom másokkal

Globális játékos

Kőkemény pickup, elnyűhetetlen terepjáró, masszív és megbízható teherautók. Ennyi? Korántsem! Noha a Delta-Truck Kft. palettájára tekintve is egyből látható, hogy az Isuzu márka Európában közismert kínálata sem éppen szűkös – a több mint kilencven esztendős márka palettáján ennél jóval több közúti jármű szerepel. Most nemcsak a cégcsoport egész világra kiterjedő tevékenységét, hanem a jövőre szóló … Continued

Különleges feladatok mesterei

Harmincméteres betongerendát, lánctalpas rakodógépet vagy egy teljes gépsort kellene elszállítani? Esetleg óriási kábeldobot? Netán egy egész házat? Itt már csak a Broshuis segíthet! A Delta-Truck Kft. több mint másfél évtizede várja ügyfeleit a speciális igényekre készülő, illetve konténerszállító félpótkocsik egyik legrégebbi gyártójának magyarországi importőreként.

Szállító szamuráj

Megbízható japán technika Nippon karakteres stílusában? Korántsem egzotikum, hazai útjainkon sem. Hivatalos márkakereskedőként a Delta-Truck Kft. már 2015 óta forgalmaz Isuzu tehergépjárműveket. Az öt modellsorozat alkotta hazai kínálat legnagyobb tagja az F-széria, amely szülőhazájában Forward néven szerepel a palettán. Jól érzékeltetik a márka sokoldalúságát a szigetország piacán bemutatott, az ott eddig kínált 15 tonnát jelentősen … Continued

Lefogyasztott fagyasztós

Igencsak jelentős fogyókúrára fogták a Kögel mérnökei a hűtőfélpótkocsijukat. Az eredmény egy teljesen új paneltechnológia, amely minden érintettnek előnyére válik! Az üzemeltető mérlegét kisebb fogyasztással és nagyobb terhelhetőséggel védi, a környezetet a vontató és az aggregát kisebb károsanyag-kibocsátásával kíméli. Az már csak hab a tortán, hogy a szállított árut hőmérsékletét is hatékonyabban megőrzi.

Fenntartható innovációk

Megérkezett a Ford Truck F-MAX második generációja, ami finomított külsővel, új erőforrással, valamint számos műszaki innovációval igyekszik elnyerni a fuvarozóvállalatok, valamint járművezetők szívét.