A név kötelez

Főként az alumínium billencsek mestereként ismerhetjük a Benalu márkát. Az alapítók – Hubert Pora és Dominique Bonduelle urak – már a cég nevével is erre utaltak, amikor a francia bennes (billencs) és az alumínium szavak összetételével jegyezték be cégüket 1967-ben.

Közzétéve:

A márka létrehozásakor egyértelműen egyedülállónak számított ez a felépítés, az 1969-ben bemutatott Bretagne alumíniumszerkezetű billencs ötven köbméteres teknőjében akár 24 700 kilogrammot szállíthatott! Egy évvel később debütált a testvére, a szintén teljes egészében alumíniumból épített Diamant tartányos félpótkocsi, és ezek hosszú évekig nem is találtak igazi kihívóra. Ám azóta sem ültek a babérjaikon, többek között olyan innovációk jellemzik a mai termékcsaládokat, mint a változó falvastagságú oldalfal, amely a nagy terhelésnek kitett helyeken vastagabb anyagával elkerüli a külön megerősítések jelentős tömegét. De ugyanilyen a teljesen automatikus elektromos működtetésű fedőponyva vagy éppen a teknőhöz ragaszkodó anyagok leborítását megkönnyítő ponyvás teknőbélés.

Az elmúlt évtizedekben a cég változatos történelme során alaposan kibővítette a termékválasztékát – többek között a konténerszállítás és a rönkszállítás irányába is. Mára több mint húszféle típust kínál csak a Benalu. Ám a cégcsoport a Benalu mellett a Bennes Marrel, a Legras, a Maisonneuve és a Mega márkákat is tömöríti. Négy franciaországi telephelyén kívül a lengyelországi Nysa városában is rendelkezik egy üzemmel, amelyekből évente körülbelül négyezer új jármű kerül ki. Összesen nagyjából 1300 embernek adnak közvetlenül munkát. A legutóbbi beszerzésnek köszönhetően már Benalu–Legras-csoport (Benalu – Legras Group) néven folytatják tevékenységüket.

Nem véletlen ez a névváltozás, hiszen egy jelentős szereplővel bővült a portfólió. A Legras Industries históriája egészen 1919-ig nyúlik vissza, a francia családi vállalkozás kifejezetten a mozgópadlós félpótkocsikra fókuszál. A mozgópadlós járműveket ömlesztett áruk szállításhoz találták ki, olyan alkalmazásokhoz, ahol nem lehet a rakfelületet billentéssel üríteni. Ezekben a padlót alumínium- vagy acélprofilok alkotják, amelyeket a hidraulikus meghajtás külön vagy akár együttesen is mozgathat. Amennyiben mindegyiket egyszerre mozgatja a rendszer, akkor a rakomány is az adott irányba mozdul el, ezzel önkihordóvá válik a jármű.

A mozgó padozattal a félpótkocsiról nemcsak a szállított ömlesztett áru rakodható le, de akár még palettás vagy zsákos áru is rakodható targonca nélkül. Ezért az ilyen járművek a mezőgazdasági, faipari és papíripari termékek szállításához egyaránt használhatók, de akár a hulladékgazdálkodásban is bevethetők. A Benalu is több évtizedes múlttal bír már a mozgópadlós félpótkocsik terén, hiszen 1987-ben debütált az első ilyen típusuk, a Jumboliner. Immár a Legras tapasztalatait és szaktudását is felhasználják a Benalu saját termékeiben. A Delta-Truck immár két évtizede képviseli Magyarországon a Benalu márkát, kínálatunkból a Mega félpótkocsik is elérhetők. Mindegy, hogy billencset vagy mozgó padozatú járművet keres, széles palettánkról bármilyen igényhez szállítunk megfelelő megoldást.





Megosztom másokkal

Fenntartható innovációk

Megérkezett a Ford Truck F-MAX második generációja, ami finomított külsővel, új erőforrással, valamint számos műszaki innovációval igyekszik elnyerni a fuvarozóvállalatok, valamint járművezetők szívét.

Mi fán terem a félpótkocsicentrum?

Mindegy, hogy mezőgazdasági terményt fuvaroz a feldolgozóüzembe, homokot az építkezésekre, távolról idehajózott konténert a kikötőből, esetleg hőmérsékletre érzékeny árut a szűk belvárosokba, a Delta-Truck félpótkocsicentrumban talál megoldást szállítási kihívásaira. Termékpalettánk gazdaságát csak munkatársaink szakértelme múlja felül. Eláruljuk, hogy mi a csuda a félpótkocsicentrum.

Atletikus teherhordók

Amikor szóba kerülnek a Ford kishaszonjárművei, általában nem a sivatagban, hegyi felfutón, vagy versenypályán száguldó járművekre gondolunk. Pedig megtehetnénk, hiszen a Ford Performance, a kékoválosok motorsportrészlege, furgonokból és pickupokból is eredményes versenyautókat farag.

A név kötelez

Főként az alumínium billencsek mestereként ismerhetjük a Benalu márkát. Az alapítók – Hubert Pora és Dominique Bonduelle urak – már a cég nevével is erre utaltak, amikor a francia bennes (billencs) és az alumínium szavak összetételével jegyezték be cégüket 1967-ben. A márka létrehozásakor egyértelműen egyedülállónak számított ez a felépítés, az 1969-ben bemutatott Bretagne alumíniumszerkezetű billencs … Continued